::.Kalitenin Yeni Adresi.::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
::.Kalitenin Yeni Adresi.::

Paylaşımın Yeni Platformu...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

çevre bilinci

YazarMesaj
KaranTina
-Site Admini-
-Site Admini-
KaranTina

Nerden ? : Dünyadan...

çevre bilinci Empty
MesajKonu: çevre bilinci   çevre bilinci Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2007 10:25 am

Sevgi arkadaşlar.Giderek yaşlanmakta olan dunyamız,kirlenmekte olan suyumuz ,havamız ya çok ısıtan yahut donduran guneşimiz,yağınca ardında feleket senaryoları bırakan yağmur,ekilen tohumu kurutan topraklarımız,saglamlıgına artık guvenıimizin sarsıldığı yapı malzemalerimiz vel hasıl dogallığını bozdugumuz herşey.Bozduğumuz diyorum çünkü hepsi bizim eserimiz.Zaman artık hayıflanma vah vah deme zamanı değil.Şimdi birşeyler yapma zamanı.
Bunun için düşündüm acaba dedim bireysel olarak neler yapabiliriz.Hem kişisel merakım hemde mesleğim olduğu için acizane sizlerle birşeyler paylaşmak daha doğrusu sizlerden küçük ama zevkli,yapınca en azından kendınızı rahat hissedeceginiz,yoğun temponuz dan bır an uzaklaşacağınız,sağlıgınız için faydalı,en önemliside çevre için faydalı birşeyler istemeye karar verdim.
Malüm kış geldi çattı;tıpkı bizler gibi etrafımızda görünümüyle gözlerimizi dınlendiren,onlar sayesinde rahat nefes aldığımız, ağaçlar ve çiçeklerinde bakıma ihtiyacı var
.Bu çok önemli bir konu.
Kısaca neler yapabiliriz onu da söyleyeyim.İlk iş olarak fidan ve ağaçlarımızın kuruyan dallarını budayarak, kök bölgesindeki yabancı otlardan veya nesneler de arındırabiliriz.Eğer imkanımız var ise onların da çok hoşlarına gidecek, mümkünse dogal degilse bir takım kimyevi gübrelerle karıştırmak pek onemlı değil, tahmını olarak kök bölgesıne yeterli miktarda koyabiliriz.Bu sayede bakımlı ve sıcak bir kış geçirmelerinı saglamış oluruz.
Asıl önemli olan konu ise kuruyan yada eksik olan kısımlara yeni fidanlar dikebiliriz.
Şimdilik konuyu fazla uzatmadan sizlerden ricam bunlar olacak.
Aklınıza takılan yahut yardım istediğiniz bu işlerle ilğili her konuda sorularınıza açığım.Enbüyük yatırımın insandan sonra çevreye yapılan yatırım oldugunu düşünüyor siz çevre dostlarına saygımı sunuyorum .Her şey gönlünüzce olsun ...

MUTLAKA BİR FİDAN DIKINIZ
https://kaliteninyeri.yetkin-forum.com

çevre bilinci
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-