::.Kalitenin Yeni Adresi.::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
::.Kalitenin Yeni Adresi.::

Paylaşımın Yeni Platformu...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

The Suffering

YazarMesaj
KaranTina
-Site Admini-
-Site Admini-
KaranTina

Nerden ? : Dünyadan...

The Suffering Empty
MesajKonu: The Suffering   The Suffering Icon_minitimeC.tesi Nis. 28, 2007 11:12 am

The Suffering Thesufferingme5yk2

İnsanlar neden oyun oynarlar? Hayatın gerçeklerinden biraz olsun kendilerini soyutlamak, uçsuz bucaksız dünyalara girmek için. Bazı oyunlar bizleri eğlendirir, kimisi heyecanlandırır, hırslandırır. Ancak şu an elimde tuttuğum oyun bunların dışında. The Suffering, içerisinde bulundurduğu korku öğeleriyle piyasada nadir bulunan yapımlardan.

Sıradan bir aksiyon oyunu gibi gözüküyordu. Yükleme işlemi bitip, başlattıktan sonra açılış videosundan vahşet dolu bir oyun , ama fikirlerim henüz değişmemişti. Karşıma çıkan esrarengiz menüden New Game e basıp Torquenin esrarengiz dünyasına girdikten sonra bunun sıradan bir aksiyon ya da ucuz bir korku oyunu olmadığını anladım.

Oyunun konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, ailesini öldürmekle suçlanan bir adam, Torquenin hikayesi anlatılıyor bize. Torque, geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve hapishanedeki hücresine doğru götürülmektedir. Hücresine girdikten sonra her yer sallanmaya başlar. Şiddetli bir deprem olmaktadır. Henüz beyninde dönen fırtınalardan kurtulamayan Torque, hücre kapısının açıldığını görüp dışarıya çıkar. Asıl gerçek şudur. Hapishaneyi, daha doğrusu hapishanenin bulunduğu adayı, korkunç yaratıklar basmıştır. Artık Torquenin amacı, yaratıklarla baş ederek geçmişini aydınlatmaktır. Zaten bu noktadan sonra kontrol bize geçiyor.

Üçüncü şahıs görünümünden oynanan(TPS) oyunu isteyenler birinci şahıs görünümünden(FPS) de oynayabilirler. Ancak oyun TPS için tasarlandığı için FPS modu pek de başarılı değil. Bu nedenle FPS modunu kullanacağınızı zannetmiyorum. Oyunun kontrollerine değinecek olursak, standart bir aksiyon oyuncusu pek zorluk çekmeyecektir.

Oyunun belki de en iyi tarafı sesler. Kişilerin seslendirmesi, karakterlerine gayet uygun ve kesinlikle sırıtmıyorlar. Müzikler de gerçekten çok iyi. Oyundaki temponun arttığı sırada müzik de hareketleniyor. Zaten bana göre bir korku oyununda sesler, en önemli yere sahiptir. Ses konusunda oyun zayıf kalıyorsa,
genel olarak kötü bir oyun demektir

Playstationdan, bilgisayar dünyasına sokulan oyunlardan biri olan The Sufferingin grafikleri de gayet iyi. Genelde karanlık bir havaya sahip. Fakat bu kesinlikle sizi rahatsız etmiyor. Yani boğucu bir karanlık değil. Olması gerektiği gibi. Aralara giren videolarda başarılı. Genel olarak, grafik konusundan da sınıfı geçiyor oyunumuz.

Öldüreceğimiz yaratıklar da güzel modellenmişler. Her bir yaratığın kendine özgü özellikleri var. Biri sudan üreyip bize zehirli iğnelerini fırlatırken, bir diğeri kandan üreyip bizim kanımızı emiyor. Oyun boyunca 8-9 çeşit yaratıkla karşılaşacağız. Oyunun bir eksisi olarak silah çeşitliliğini gösterebiliriz. 20 bölüm süren oyunda kullandığımız silah sayısı açıkçası bana az geldi. Ağır silah olarak Revolver, Shotgun ve Tommy Gun kullanacağız. Bir de nadir bulunan Flame Thrower(ateş silahı) var.

Şu noktaya da açıklık getirmek iyi olur sanırım. Oyunumuz Painkiller gibi saf bir aksiyon değil. Bazı bölümlerde ufak bulmacalarla da uğraşıyoruz. Hele bir-iki yerde uzun süre uğraşabilirsiniz. Ancak kesinlikle sıkılacağınız tipten, baydırıcı bulmacalar değil bunlar. Eğer oyunu iyi takip ederseniz ne yapmanız gerektiğini önceden kestirebilirsiniz.

Oyunda sadece yaratık avlamayacağız. Çünkü adada insan olarak sadece biz yokuz. İlerlerken karşılaşacağımız ve bizim gibi adadan kurtulmaya çalışan başka kişiler de var. Benim tavsiyem bu kişileri koruyup onlara yardım edin. Size büyük katkılarda bulunabilirler. Çünkü oyunun yapay zekası fena sayılmaz.
Gelelim oyunun en ilgi çekici özelliğine. Oyunda sağlığınızın gösterildiği sol alt köşede yeşil renkte bir bar daha bulunuyor. Yaratık öldürdükçe dolan bar sayesinde, yeşil ve çok güçlü bir canavara dönüşebiliyoruz. Bu sayede de düşmanlarımızı daha kolay şekilde öldürebiliyoruz. Yalnız unutmamamız gereken şey, canavar modunda fazla kalmamanız. Yoksa ölümcül olabilir.

Artık son sözlere geldik. Son olarak finalden bahsetmek istiyorum. Oyunun zevkini kaçırmamak için ne olacağını söylemeyeceğim ama şunu bilmeniz gerek. 3 farklı son bulunuyor ve bu da sizin oyun boyunca yaptığınız şeylere bağlı.

Alıntıdır .

Toplam : 251 Mb

http://rapidshare.com/files/28042159/Suffer.part1.rar
http://rapidshare.com/files/28042212/Suffer.part2.rar
http://rapidshare.com/files/28042238/Suffer.part3.rar
https://kaliteninyeri.yetkin-forum.com

The Suffering
1 sayfadaki 1 sayfası